eppanzer (eppanzer) wrote,
eppanzer
eppanzer

LKA studentų bepilotis žvalgybinis orlaivis

Šaunuoliai kariūnai: http://www.15min.lt/naujiena/studentu-zona/karstos-zinios/karo-akademijos-studentu-surinktas-ir-tobulinamas-bepilotis-zvalgybinis-orlaivis-suzavejo-kariskius-234-314059?pst=1

Iš esmės panašius modelius-lėktuvėlius gali sutverti ir sutveria dažnas užsiimantis aviamodelizmu, bet šis aparatas kryptingai kurtas kariuomenės reikmėms ir jame panaudota gana turtinga kompiuterinė valdymo, stebėjimo ir duomenų perdavimo įranga. Tenka pripažinti - atrodo puikiai.Na, matėme ir mažesnių, netgi Baltarusijos šauktinių rankose. Taip kad dviračio vyrai neišrado, bet pasidžiaugti šiuo darbeliu galime nuoširdžiai. Net ir neturint rimtos gamybos bazės mūsų negausiai kariuomenei praverstų ir keletas tokių aparatų, kurie kariuomenės daliniams, tame tarpe koviniams batalionams, padėtų rimčiau susipažinti ir pasitreniruoti su bepiločiais žvalgybiniais aparatais (orlaiviu vien dėl dydžio pavadinti liežuvis neapsiverčia). Toks aparatas taktinėse pratybose (o visos pratybos - pasirengimas karo veiksmams) suteikia naujų galimybių. Štai jas praktikoje ir reikėtų išbandyti. Na, ne taip gerai, kaip oro balionas :) Tiesa, oro balionus virš mūšio lauko išmokta numušinėti jau seniai ir garantuotai, taip kad jų kariškiaiseniai nebenaudoja. O štai tokį pro šalį prazvimbusį uodą numušti ne taip jau ir paprasta.
Ir Viešųjų pirkimų įstatymas neturėtų tapti kliūtimi įsigyti keletui vienetų. Jeigu trukdo, kreipkitės, parodysiu ir šio įstatymo privalumus, ne tik trūkumus.
O aviatoriui ir žurnalistui E.Ganusauskui siūlyčiau atidžiau paskaičiuoti A.Gustaičio konstrukcijos lėktuvus, pagamintus Lietuvoje. Ar tikrai 122? Pvz., siūlyčiau atidžiau užmesti akį į svetainę plieno sparnai, ten yra lentelė su Lietuvoje pastatytų lėktuvų sąrašu:  http://www.plienosparnai.lt/page.php?32. Jeigu kokio trūksta, lentelę galima papildyti. Bet 122???
Atsargiau reikėtų su skaičiais, net jeigu žurnalistas tuo pačiu ir aviatorius...
Tags: Mūsų dienų Lietuvos kariuomenė
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments