Kareivinės, tapusios universitetu

Noriu pristatyti vieną puikią knygą, kuri tik Lietuvoje galėjo likti įvairaus pigaus popso šešėlyje - Kareivinės tapusios universitetu: http://www.knygininkas.lt/knygu_katalogas/istorija_archeologija/istorija/tema-44/kareivines_tapusios_klaipedos_universitetu/kn-2996/
Nesunku atspėti, kad šis leidinys skirtas Klaipėdos kareivinėms, kuriose vėliau įsikūrė Klaipėdos universitetas. Knygoje yra viskas, nuo - iki. Skaičiai, datos, įdomūs, negirdėti faktai. Visa tai pateikta keleto neeilinių, gerai žinomų istorikų - itin grakščiu ir nepakartojamu stiliumi. Vos paėmęs šią knygą į rankas nebegalėjau jos paleisti, tiesiog sėdėjau automobilyje, skaičiau ir negalėjau prisiversti važiuoti. 
Knyga nepigi, tačiau verta kiekvieno išleisto lito. Itin kokybiška, turi didžiulę išliekamąją istorinę, puiki dovana draugui ar giminaičiui. 

Klaipėdos gynyba 1938 m. Durtuvais - prieš "Laivyno paradą"

1938 m. kovą Vokietijos karinis jūrų laivynas parengė Klaipėdos užėmimo iš jūros planą. Ar vokiečių jūreiviai buvo pajėgūs išsilaipinti ir nugalėti, ar Lietuvos kariuomenės Klaipėdos įgula buvo pajėgi nublokšti desantą į jūrą? Ar 1923 m. iš Prancūzijos karo laivų Klaipėdoje išlaipintas desantas galėjo nugalėti lietuvių sukilėlius ir vėl virš miesto iškelti Prancūzijos vėliavą, ar tegalėjo pilkai žvilgčioti į krantą, užimtą drąsių mažytės, mažai kam girdėtos šalies vyrų? Pamąstymai apie tai ir dar apie šį bei tą čia: http://www.antraspasaulinis.net/e107_plugins/content/content.php?content.1193

Parduodu karvę

Karvė

 

 

Atvažiavo pas mane anądien Marytė. Giminaitė tolima, žmonos. Sako, klausyk, Eugenijau, pagelbėk, karvę parduot reikia. Bobulę į ligoninę paguldė, kaimynus melžt nepriprašysi, reikia parduot greitai ir pigiai. Tau koks procentas liks, savi žmonės, susitarsim.


Collapse )